
Érzelmek felszabadítása kép- és egyéb kártyák segítségével, adott esetben ezek nélkül
Az első alkalom általában kártyák nélkül zajlik. Ilyenkor még rengeteg sérelem szokott lenni a kliensben és nincs szükség a tudatalattiban való mélyebb keresgélésre, mert hamar rátalálunk az okokra. Arra viszont szükség van, hogy körbe járjuk a témát / témákat, rangsoroljuk és elkezdjük lebontogatni a "hagymahéjakat". Első találkozáskor is történik érzelem felszabadítás, oldás.
Amikor valamire nem látunk rá tisztán vagy játékosabban szeretnénk megélni az alkalmat, kártyát húzunk valamelyik pakliból, ami mindig valamilyen üzenetet hordoz számunka, elmozdít valamerre. Ez lehet kép, kérdés, idézet, fogalom, érzelem, megerősítés, ami rajta van. Rengeteg információt megtudhatunk magunkról, ha van elég bátorságunk a mélyére menni az érzelmeinknek. Eszünkbe juttat fontos eseményeket, például, amikor a megsebzett belső gyermekünk nem kapta meg a megértést, az elfogadást, bántva, megszégyenülve érezte magát vagy bűntudata volt, magára lett hagyva, el lett utasítva, stb.
Általában akkor húzunk kártyát, mikor érezzük, hogy valami nincs rendben az életünkben vagy változásra vágyunk. Fontos tisztában lennünk azzal, hogy a régi sérelmeink kihatnak a jelenlegi életünkre. Ezekre szükséges rálátnunk, feldolgoznunk, hogy másképp történjenek az események vagy másképp tudjunk reagálni bizonyos helyzetekre.
A traumák, amiket elszenvedtünk már akár gyermekkorban, akár később elhúzódó válaszreakciókat eredményeznek.
Vagyis, mikor a jelenben belecsöppenünk egy számunkra negatív
helyzetbe, tudattalanul meg fognak jelenni bennünk azok az érzések, amik
vissza fogják hozni a múlt szorongásait, félelmeit, amiből minden ered.
Megfigyelhetjük, sokszor ugyanazokat a köröket járjuk, hasonló dolgok történnek velünk és azt gondolhatjuk, hogy el vagyunk átkozva vagy ez a sorsunk, ez viszont nincs így. Sőt egészen másképp van. Az Élet azt várja tőlünk, hogy végre változtassunk,
dolgozzuk fel a régmúlt sebeit, ezért küldi újra és újra a hasonló
leckéket. Arra hívja fel a figyelmet, hogy legyünk tudatosak és
lehetőséget kínál, hogy másképp álljunk hozzá a dolgokhoz. És ehhez
valóban tudatosságra van szükség, hogy mások hibáztatása helyett felismerjük, hogy mi vagyunk saját életünk alakulásának kovácsa.
A legfontosabb, hogy vállaljuk a felelősséget azért, hogy ami velünk történik, az mindig a bennünk levő érzelmek, gondolatok, tapasztalatok és az ezekből kialakuló hitrendszerek eredménye és nem rajtunk kívül álló tényezők, amikre nincs ráhatásunk. Pontosan ez a lényege, hogy van befolyásunk. Nem a környezetünk tehet arról, amiket elszenvedünk vagy elszenvedtünk és csakis mi vagyunk képesek meghozni a változást. Amint bent, úgy kint.
Vessünk egy pillantást az alábbi kártyákra. Mit üzen számunkra? Az első (Dixit) képkártyával kapcsolatban biztos mindenkinek jönnek a gondolatok és érzések. Nem árulok el nagy titkot, ha azt mondom, hogy az esetek nagy többségében mindenkinek teljesen más fog eszébe jutni róla. Mert teljesen egyediek vagyunk, más volt a környezeti hatás, a személyek, amikor felnőttünk, ezáltal más és más tapasztalataink lettek. A kártyák a belső világunk kivetülése, a tudattalanunké. Így segítséget kapunk általuk, hogy rálássunk a működésünkre. Legyen hitünk, hogy azt a lapot kapjuk, ami a legtöbbet tudja hozzá tenni a jelenlegi helyzet megmozdításához, rendeződéséhez, a megOLDÁShoz.



Kicsit menjünk bele ebbe a képbe. Ha ezt húzzuk ki, üzenheti azt, hogy az energiáinkat jobb lenne másra fordítani, hiszen lassan tönkre megyünk egy olyan élethelyzettől, ami már nem a miénk. Hiszen a madarak maguktól is nagyon szépen fognak énekelni. Lehet, túl nagy a kontroll bennünk valamivel kapcsolatban. Azáltal, hogy nem a helyünkön vagyunk vagy nem azt csináljuk, amit az élet vár tőlünk, fáradtak leszünk és valószínűleg elkerül bennünket az elégedettség, boldogság érzése is.
Fontos megnézni, hogy kivel azonosítjuk magunkat a képeken, ha vannak rajta szereplők. Ezt azonnal érezzük, mikor ránézünk a kártyára. Lehet, hogy a madarak vagyunk és úgy érezzük, hogy szükségünk van valakinek a támogatására és elvárjuk tőle, hogy mellettünk álljon, pedig neki más (is) lenne a feladata és valójában nélküle is eredményesek vagyunk. Ilyen esetben feltárjuk, hogy ez vajon honnan, miből alakult ki, mi történhetett a gyerekkorban, ami miatt azt érezzük, hogy egyedül nem álljuk meg a helyünket. Lehet, édesanyánk mindent megcsinált helyettünk és kialakult az az érzés, hogy egyedül alkalmatlanok vagyunk bizonyos dolgokra. Mikor rátalálunk a nehézségeink okára, oldjuk, tisztítjuk különböző módszerekkel a múlt emlékeit és a hozzá tartozó negatív érzelmeket. A gátló hitrendszereket lecseréljük és megerősítjük azt, amit szeretnénk. Mindezek után másképp fogunk tudni hozzáállni hasonló helyzetekhez és észre fogjuk venni, hogy már az Élet is mást fog hozni számunkra, így ki tudunk lépni az ismétlődésekből.
Végtelen sok érzés, gondolat élethelyzet van, ami előkerülhet egy ilyen alkalommal az egyszerűektől az egészen nagy nehézségekig. Természetesen témával is lehet érkezni. Két oldás sosem egyforma. Sokszor szükség van arra, hogy apróbbnak tűnő lépéseket tegyünk meg ahhoz, hogy egy nagyobb változást tudjunk elérni. Ehhez szükség van felelősségvállalásra, a saját magunk felé támasztott elvárások elengedésére, nyitottságra, együttműködésre és arra, hogy igényünk legyen a fejlődésre, változásra.
Meg sem merem számolni, hány darab paklim van mindenféle típusú kártyákból 🙂 Ezekből mindig az kerül elő, amire éppen szükség van. Izgalmas, sokszor váratlan, akár fájdalmas, ami történik egy ilyen alkalommal. Viszont nem szabad félni tőle, mert mindez egy stresszmentesebb, boldogabb élet felé visz. Segítek átlendülni az elakadásokon.
Kártyák nélkül is teljesen megállja a helyét ez a szolgáltatás. Mindig az adott személyhez, helyzethez igazítom az alkalmakat.