Megerősítő szövegírás egyéni témákhoz


Számtalanszor megtapasztaltam már életem során, hogy mennyit tudnak segíteni a megerősítések a vágyott céljaim elérésében. A megerősítéseknek a lényege, hogy kötelességtudat nélkül, lelkesedéssel, átéléssel mondogassuk, mert ezzel szeretnénk erősíteni, behívni sok jó dolgot az életünkbe. Érdemes napjában többször elolvasni vagy felmondani telefonra és mikor időnk engedi, visszahallgatni. Akár autóvezetés közben.

Egyik kedves természetgyógyász tanárom mondta mindig, hogy:

Ahol a figyelem, ott az energia.

Éppen ezért nem mindegy, mire fókuszálunk, hogyan fogalmazunk, milyen érzések, gondolatok  vannak bennünk egy adott témával kapcsolatban. Megfigyelhető, ha elkezdjük mondogatni, hogy nem sikerül, nem sikerül, akkor a testtartásunk is görnyedtebbé válik, lelombozódunk és negatívan fog hatni a dolgaink alakulására. Ha azt mondogatjuk, hogy sikerül, sikerül; képes vagyok rá; van elég önbizalmam, hogy valami megvalósuljon az életemben, akkor a pozitivitásra hangolódunk. Akár beleérezhetünk abba is, hogy már meg is kaptuk, amit szeretnénk. Pl. nagyon jól érzem magam az új házamban, kifejezetten tetszik a fűzfa a patak mellett a kert végében. Természetesen mindenkinek más vágyai vannak, ezért is teljesen személyre szabott egy ilyen alkalom. Ha rátalálunk közben elakadásokra, lehet, könnyedén tovább tudunk lépni vagy előkerülhetnek félelmek, amik akadályként állnak a céljaink és közénk. Ezeket egy következő alkalommal feloldhatunk, ha van rá igény. Az is lehet, hogy közben rájövünk, nem is lenne jó, ha megvalósulna az első elképzelésünk.

A szavainknak óriási ereje van. Vannak, amiket helytelenül használunk, ilyen például a borzasztóan jó. Hogyan lehetne valami jó, ha borzasztó. A fogalmazásnál is fontos a tudatosság, főleg, ha megerősítéseket írunk, hogy valami hamarabb megvalósuljon az életünkben.

Ugyanúgy meg tudjuk erősíteni a negatív érzéseinket, gondolatainkat, ha nem figyelünk eléggé. Például napjában többször elmondjuk, hogy fáj valamink. Ezzel folyamatosan nagyobb jelentőséget adunk a fájdalomnak. Ehelyett középpontba helyezhetjük, hogy: Tudom, milyen érzés egészségesnek lenni. Fontos, nem becsapni szeretnénk magunkat, mert azt a tudatalattink úgysem fogja befogadni. Van néhány szabály, amit érdemes betartani:

- Mellőzzük a tagadó szóhasználatot, a ne / nem, se / sem szavakat.

- Jelen időben fogalmazzunk.

- Csak pozitív szavakat alkalmazunk.

- Ha van egy elakadásunk, akkor úgy fogalmazzuk meg, hogy nélkül, ezzel is erősítve azt, hogy tud ez működni másképp is.

- Fontos a saját szóhasználat vagy olyan szavak használata, amiket be tudunk fogadni.

- Egyes szám első személyben írjunk, mindig mi legyünk a főszereplők, a saját érzéseink, hitrendszereink.

- Mindig a célra helyezzük a fókuszt, személyre szabott legyen, ne általános mondatok.

- Öröm, lelkesedés hasson át minden mondatot.


Nézzünk még példákat, érzékelhető lesz a különbség: Nem adom fel -> Kitartó vagyok.

Itt láthatunk egy másik példát, megható videó következik, igaz, hogy nem megerősítés olvasható a táblán, viszont a szavak ereje megnyilvánul, milyen nagy fontossága van.

https://www.youtube.com/watch?v=3Hp8dbBh6UE

Bab kísérlet

Egyik barátunk babot csíráztatott két különböző edénybe. Az egyiket pozitív állításokkal, a másikat negatív gondolatokkal táplálta. Az eredmény magáért beszél. Láthatjuk, ha magunkat rossz és negatív gondolatokkal tápláljuk, mi történik.

Segítek összeszedetten, örömtelien, könnyedén megfogalmazni a személyre szabott megerősítéseket és ami lényeges, nem félelemből, hanem lelkesedésből.

Készítsd el weboldaladat ingyen! Ez a weboldal a Webnode segítségével készült. Készítsd el a sajátodat ingyenesen még ma! Kezdd el